Brezilya Uçak Kargo Hizmeti

1. Brezilya KARGO HİZMETİ
1.1. Brezilya Uçak Kargo Hizmeti
1.2. Brezilya Kargo Avantajları
2. Brezilya KARGO FİYATLARI
3. Brezilya KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI
3.1. Brezilya Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama
3.2. Brezilya Kargo Teslim Süresi
3.3. Brezilya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama
3.4. Brezilya Kargo Takip Sorgulama Hakkında
4. Brezilya HAKKINDA
4.1. Türkiye Brezilya İthalat-İhracat İlişkisi
4.2. Brezilya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
4.3. Brezilya’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat
5. Brezilya KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR
5.1. Türkiye’den Brezilya’a kargo kaç günde teslim edilir?
5.2. Türkiye’den Brezilya’a kargo gönderim ücreti ne kadar?
5.3. Brezilya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?
5.4. Türkiye’den Brezilya’a en hızlı kargo hizmeti nedir?
5.5. Brezilya’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

1. Brezilya KARGO HİZMETİ

Ecs Express Kargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Brezilya’a gönderiyoruz.
Brezilya 10 milyonluk nüfusu ile dünyanın en kalabalık 90. ülkesidir. Kafkasya’da yer almaktadır. Brezilya’ın sanayi sektörü ekonomisinin yarısını oluşturmaktadır. Türkiye ile Brezilya arasındaki ihracat ve ithalat yıllar geçtikçe düzenli olarak artmaktadır. İki ülke arasındaki ticaret hacminin artması Brezilya’a kargo gönderim hizmetinin de artmasına imkân sağlayacaktır. Türkiye’den Brezilya’a kargo gönderimi için tercih edilebilecek en doğru gönderim yöntemi express kargodur. Hava yolu taşımacılığı, iki ülke arasındaki en hızlı ulaşımı sağlamaktadır. Express kargo hizmetimizden yararlanarak göndermek istediğiniz kargonuzu, tarifeli sefer yapan uçaklarla alıcısına sorunsuz şekilde ulaştırmaktayız. Türkiye’den Brezilya’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
Brezilya’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

1.1. Brezilya Uçak Kargo Hizmeti

Ecs Express Kargo, firmaların veya bireylerin Brezilya’a göndermek istedikleri kargolarını hava yolu taşımacılığı hizmetlerini kullanarak gerçekleştirmektedir. Hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Brezilya’a gönderilen kargolarınızın en büyük avantajları hızlı ve güvenli teslim edilmesidir. Deniz yolu ve kara yolu taşıma yöntemleri ile taşınması mümkün olmayan kargolarınızı Brezilya’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile taşınabilmesi mümkündür. Brezilya’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan Brezilya’daki alıcısına ulaşmaktadır.

1.2. Brezilya Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    30 kilo üzeri Brezilya gönderilerinize özel fiyatlar
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

2. Brezilya KARGO FİYATLARI

Ecs Express Kargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Brezilya’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
Ecs Express Kargo hem bireysel hem de kurumsal müşterilerinin Brezilya express kargo taleplerini karşılamaktadır. Bireylerin ve firmaların firmamızı tercih etmesinin sebepleri arasında güvenilir, sorunsuz, uygun ve hızlı transferler gerçekleştirmemizdir. Türkiye’den Brezilya’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan, 1 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti ise 23,14 Euro’dan başlamaktadır. Brezilya ile Türkiye arasındaki bireysel veya kurumsal gönderiler için çoğu zaman express kargo hizmeti tercih edilmektedir. Brezilya express kargo hizmetimiz hava yolu taşımacılığı ile gerçekleşmektedir. Kara veya deniz yolu taşımacılığı göre daha hızlı ve sorunsuz taşınması gerçekleşmektedir. Brezilya’a ortalama 0,5 kilogramlık bir paketin express kargo ile gönderim ücreti 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Brezilya’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde kargolarınızı alıcısına ulaştırmaktayız.
Türkiye’den Brezilya’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için Ecs Express Kargo adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz.
Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3. Brezilya KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

Türkiye’den Brezilya’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, Ecs Express Kargo sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Brezilya’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Brezilya’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Brezilya Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

Türkiye’den Brezilya’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. Ecs Express Kargo sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Brezilya’ı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Brezilya’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3.2. Brezilya Kargo Teslim Süresi

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Brezilya’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Brezilya’daki müşterinize teslim edilir. Ecs Express Kargo firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Brezilya’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Brezilya Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

 

3.4. Brezilya Kargo Takip Sorgulama Hakkında

Ecs Express Kargo firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. Brezilya HAKKINDA

Brezilya, Batı Asya ve Doğu Avrupa’nın birleştiği noktada yer almaktadır. Brezilya ile Türkiye arasında 17 kilometre alanlık sınır bulunmaktadır. Tahmini verilerine göre nüfusu 10 milyondur. Brezilya’ın nüfus artış hızı dünya ortalamasının yakındır. Bakü, Brezilya’ın başkentidir. Brezilya Manatı resmi para birimidir. Brezilya’da pek çok dil konuşulmaktadır. En çok bilinen ve konuşulan dil Azeri Türkçesidir. Demir, petrol ve doğal gazı ekonomisinin büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. İki ülke arasında “Çifte Vergilendirmeyi Önleme” ve “Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması” anlaşmaları yürürlüktedir.

4.1. Türkiye Brezilya İthalat-İhracat İlişkisi

Brezilya 2019 yılında toplam 19,6 milyar dolarlık ihracat ve 13,64 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkileri İtalya, Türkiye, Çin ve Rusya ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Brezilya’a 1,78 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Brezilya’a ihraç edilen başlıca ürünler; makineler ve mekanik parçalar, elektrikli cihazlar, otomotiv, plastik ve mamulleri ve demir çelik ürünleridir. Türkiye 2019 Brezilya’dan 411 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Brezilya’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; pamuk, plastik ve mamulleri, alüminyum ve mamulleri, organik kimyasallar ve demir çeliktir. İki ülke arasında 2019 yılında 2 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

4.2. Brezilya Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Brezilya pazarında iş yapacak firmaların bilmesi ve dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Brezilya’ın resmi iş dili Azericedir. Ancak Rusça da yaygın olarak konuşulmaktadır. Brezilya hiyerarşik bir toplum düzenine sahiptir. İş hayatında alınacak kararlar üst yönetim tarafından alınmaktadır. Brezilya’a ihraç edilecek ürünlerin paketlenmesi ve etiketlenmesine mutlaka Azerice kullanılmalıdır. Azerice haricinde Rusça çevirisinde eklenmesi fayda sağlayacaktır. Brezilya, güçlü ekonomisi, istikrarlı siyasi yapısı ve dijital altyapısı ile e-ticareti yaygın kullanan bir ülkedir. Brezilya nüfusunun yarısı aktif internet kullanıcısıdır.

4.3. Brezilya’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den Brezilya’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Brezilya arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Brezilya’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

5. Brezilya KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Brezilya’a kargo kaç günde teslim edilir?

Türkiye’den Brezilya’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Brezilya’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Brezilya’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

Türkiye’den Brezilya’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için Ecs Express Kargo adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Brezilya seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Brezilya’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.3. Brezilya kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

Brezilya’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Brezilya’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

Türkiye’den Brezilya’a en hızlı kargo gönderimlerinizi Ecs Express Kargo firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Brezilya’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Brezilya’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

Ecs Express Kargo firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Diğer yazılarımız için;
Namibya Kargo
Kırgızistan Kargo
Yurtdışı kargo fiyatları
Senegal Kargo
Brezilya Kargo
Afganistan Kargo
Etiyopya Kargo
Yunanistan Kargo
Pakistan Kargo
Brezilya Kargo