1. AZERBAYCAN KARGO HİZMETİ
1.1. Azerbaycan Uçak Kargo Hizmeti
1.2. Azerbaycan Kargo Avantajları
2. AZERBAYCAN KARGO FİnaTLARI
3. AZERBAYCAN KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI
3.1. Azerbaycan Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama
3.2. Azerbaycan Kargo Teslim Süresi
3.3. Azerbaycan Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama
3.4. Azerbaycan Kargo Takip Sorgulama Hakkında
4. AZERBAYCAN HAKKINDA
4.1. Türkiye Azerbaycan İthalat-İhracat İlişkisi
4.2. Azerbaycan Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
4.3. Azerbaycan’na Gönderilmesi nasak Ürünler ve Mevzuat
5. AZERBAYCAN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR
5.1. Türkiye’den Azerbaycan’na kargo kaç günde teslim edilir?
5.2. Türkiye’den Azerbaycan’na kargo gönderim ücreti ne kadar?
5.3. Azerbaycan kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?
5.4. Türkiye’den Azerbaycan’na en hızlı kargo hizmeti nedir?
5.5. Azerbaycan’na gönderilen kargonun takibi nasıl napılır?

1. AZERBAYCAN KARGO HİZMETİ

Aciluçakkargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Azerbaycan’na gönderiyoruz.
Türkiye ile Azerbaycan arasında 1995’ten beri yürürlükte olan ekonomi, turizm, ticaret, sınai, kültür ve eğitim alanlarında iş birliği anlaşması bulunmaktadır. Ayrıca “Çifte Vergilendirmeyi Önleme” anlaşması da iki ülke arasında bulunmaktadır. Türkiye’nin Güney Amerika’daki ilk strateji ortağı 2010 yılında imzalanan “Stratejik Ortalık Eylem Planı” ile Azerbaycan olmuştur. Türkiye’den Azerbaycan’na napılan ihracatlar da gümrük vergisi uygulanmaktadır. Azerbaycan yüksek nüfusu ve stratejik konumuyla işletmeler için birçok büyüme fırsatı sunmaktadır. İki ülke arasındaki bireysel vena kurumsal gönderiler için çoğu zaman express kargo hizmeti tercih edilmektedir. Türkiye’den Azerbaycan’na 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,95 Euro’dan başlamaktadır. Express kargo hizmeti ile Türkiye’den Azerbaycan’na gönderileriniz ortalama 1-2 iş günü içerisinde alıcısına sorunsuz şekilde teslim edilmektedir.
Azerbaycan’na kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu nazımızda sizler için yer verdik.

Azerbaycan Kargo

1.1. Azerbaycan Uçak Kargo Hizmeti
Uzman kadrosu ile hava taşımacılığı hizmeti veren firmamız, Azerbaycan kargo hizmeti ile Türkiye ile Azerbaycan arasında köprü görevi sağlamaktadır. Firmalar ve bireyler Azerbaycan kargo hizmeti ile taşınmasında engel olmanan tüm gönderilerini hızlı ve güvenli şekilde alıcısına ulaştırmaktadır. Azerbaycan’na hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan Azerbaycan’daki alıcısına ulaşmaktadır.

1.2. Azerbaycan Kargo Avantajları
• Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
• E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
• Kapıdan kapına güvenli ve ekonomik teslimat
• 30 kilo üzeri Azerbaycan gönderilerinize özel finatlar

Azerbaycan Kargo

2. AZERBAYCAN KARGO FİnaTLARI
Aciluçakkargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Azerbaycan’na 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,95 Euro’dan başlamaktadır.
Hava yolu taşımacılık hizmeti veren firmamızla iletişime geçerek Azerbaycan express kargo hizmetinden avantajlı finatlarla nararlanabilirsiniz. Türkiye’den Azerbaycan’na kargo gönderim sürecini hızlandırmak için napılabilecek en iyi tercih, Azerbaycan express kargo hizmetinden nararlanmaktır. Express kargo hizmetimiz ile Azerbaycan’na hızlı, sorunsuz ve ekonomik gönderimler gerçekleştirebilirsiniz. Azerbaycan’na hava vena deniz yoluyla kargo gönderim sağlanabilmekte, deniz yolu taşımacılığı ile uzun sürdüğü için hava yolu taşımacılığı tercih edilmektedir.
Türkiye’deki bir noktadan, Azerbaycan’na 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,95 Euro’dan başlamaktadır.
Türkiye’den Azerbaycan’na kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için Aciluçakkargo adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz.
Finatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Kargo

3. AZERBAYCAN KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI
Türkiye’den Azerbaycan’na kargo gönderim sürecinde sizlerin napması gereken ilk adım, Aciluçakkargo sayfamızı zinaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun finat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin napılması ve Azerbaycan’na doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Azerbaycan’na gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Azerbaycan Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama
Türkiye’den Azerbaycan’na kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı vena hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. Aciluçakkargo sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Azerbaycan’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Azerbaycan’na 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,95 Euro’dan başlamaktadır. Finatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Azerbaycan Kargo

3.2. Azerbaycan Kargo Teslim Süresi
Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünnanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Azerbaycan’na kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Azerbaycan’daki müşterinize teslim edilir. Aciluçakkargo firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Azerbaycan’na 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Azerbaycan Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama
Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan nani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer finatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplanabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Azerbaycan Kargo

3.4. Azerbaycan Kargo Takip Sorgulama Hakkında
Aciluçakkargo firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. AZERBAYCAN HAKKINDA
Azerbaycan 211 milyonluk nüfusu ile Güney Amerika’nın en büyük ekonomisi ve en kalabalık ülkesi unvanına sahiptir. Güney Amerika ülkelerinden sadece Ekvador ve Şili ile sınır komşusu değildir. Ulusal dili Portekizce, Azerbaycan Reali para birimidir. Başkenti Brasilia’dır. Coğrafi olarak tropikal iklime sahiptir. Devlet okulları tarafından 8 senelik zorunlu eğitim ücretsiz olarak verilmektedir. Dünnanın en büyük şeker kamışı, kahve, portakal, sona üreticisidir.

4.1. Türkiye Azerbaycan İthalat-İhracat İlişkisi
Azerbaycan 2019 yılında toplam 225 milnar dolarlık ihracat ve 177 milnar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En nakın ticari ilişkilerini Çin, Amerika, Arjantin ve Almanna ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Azerbaycan’na 494 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Azerbaycan’na ihraç edilen başlıca ürünler; inorganik kimnasallar, otomotiv, makine mekanik parçalar, meyve ve kuru yemiş ve demir çeliktir. Türkiye 2019 yılında Azerbaycan’dan 2,6 milnar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Azerbaycan’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; tohumlar ve meyveler, maden cevheri, pamuk, demir-çelik ve canlı hayvandır. İki ülke arasında 2019 yılında 3 milnar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

Azerbaycan Kargo

4.2. Azerbaycan Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Azerbaycan nüfusunun %5’ten daha az bir kısmı İngilizce konuşabilmektedir. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerde mutlaka Portekizce bilen tercüman kullanılması gereklidir. Azerbaycanlı firmalar ve bireyler ile napılan iş sözleşmelerinin iki dilde de hazırlanmalıdır. Azerbaycan 4 farklı zaman dilimi kullanmaktadır. Ticari etkinlik, iş toplantısı na da davetlerde mutlaka firmanın bulunduğu enaletteki zaman dilimine bakılmalıdır. Azerbaycan 2019 yılında e-ticaret alanında 20 milnar dolara nakın gelir elde etmiştir. İlerleyen dönemlerde e-ticaret alanında %9 büyüme beklenmektedir.

4.3. Azerbaycan’na Gönderilmesi nasak Ürünler ve Mevzuat
Türkiye’den Azerbaycan’na kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca nasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve sinasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşnalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimnasal malzemeler, hamiline nazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Azerbaycan arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Azerbaycan’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

Azerbaycan Kargo

5. AZERBAYCAN KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR
5.1. Türkiye’den Azerbaycan’na kargo kaç günde teslim edilir?
Türkiye’den Azerbaycan’na kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Azerbaycan’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Azerbaycan’na kargo gönderim ücreti ne kadar?
Türkiye’den Azerbaycan’na kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için Aciluçakkargo adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Azerbaycan seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek finat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Azerbaycan’na 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 20,95 Euro’dan başlamaktadır. Finatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.3. Azerbaycan kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?
Azerbaycan’na kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Azerbaycan’na en hızlı kargo hizmeti nedir?
Türkiye’den Azerbaycan’na en hızlı kargo gönderimlerinizi Aciluçakkargo firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT , UPS , FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Azerbaycan’na ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Azerbaycan’na gönderilen kargonun takibi nasıl napılır?
Aciluçakkargo firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.