Fas Uçak Kargo Hizmeti

1. Fas KARGO HİZMETİ
1.1. Fas Uçak Kargo Hizmeti
1.2. Fas Kargo Avantajları
2. Fas KARGO FİYATLARI
3. Fas KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI
3.1. Fas Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama
3.2. Fas Kargo Teslim Süresi
3.3. Fas Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama
3.4. Fas Kargo Takip Sorgulama Hakkında
4. Fas HAKKINDA
4.1. Türkiye Fas İthalat-İhracat İlişkisi
4.2. Fas Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
4.3. Fas’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat
5. Fas KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR
5.1. Türkiye’den Fas’a kargo kaç günde teslim edilir?
5.2. Türkiye’den Fas’a kargo gönderim ücreti ne kadar?
5.3. Fas kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?
5.4. Türkiye’den Fas’a en hızlı kargo hizmeti nedir?
5.5. Fas’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

1. Fas KARGO HİZMETİ

Ecs Express Kargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde müşterilerinize ulaştırmak için çözümler üretiyoruz. Sizlere sunduğumuz zamandan ve maliyetten tasarruf edilmiş Express, Ekonomi Express ve Uçak Kargo gibi gelişmiş nakliye çözümleri ile gönderilerinizi Türkiye’den Fas’a gönderiyoruz.
Fas 10 milyonluk nüfusu ile dünyanın en kalabalık 90. ülkesidir. Kafkasya’da yer almaktadır. Fas’ın sanayi sektörü ekonomisinin yarısını oluşturmaktadır. Türkiye ile Fas arasındaki ihracat ve ithalat yıllar geçtikçe düzenli olarak artmaktadır. İki ülke arasındaki ticaret hacminin artması Fas’a kargo gönderim hizmetinin de artmasına imkân sağlayacaktır. Türkiye’den Fas’a kargo gönderimi için tercih edilebilecek en doğru gönderim yöntemi express kargodur. Hava yolu taşımacılığı, iki ülke arasındaki en hızlı ulaşımı sağlamaktadır. Express kargo hizmetimizden yararlanarak göndermek istediğiniz kargonuzu, tarifeli sefer yapan uçaklarla alıcısına sorunsuz şekilde ulaştırmaktayız. Türkiye’den Fas’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
Fas’a kargo gönderim süreçleri hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda sizler için yer verdik.

 

 

 

1.1. Fas Uçak Kargo Hizmeti

Ecs Express Kargo, firmaların veya bireylerin Fas’a göndermek istedikleri kargolarını hava yolu taşımacılığı hizmetlerini kullanarak gerçekleştirmektedir. Hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile Fas’a gönderilen kargolarınızın en büyük avantajları hızlı ve güvenli teslim edilmesidir. Deniz yolu ve kara yolu taşıma yöntemleri ile taşınması mümkün olmayan kargolarınızı Fas’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile taşınabilmesi mümkündür. Fas’a hava yolu taşımacılığı hizmetleri ile kargolarınızın gönderilmesi sürecinde kargolarınız hasar görmeden ve deforme olmadan Fas’daki alıcısına ulaşmaktadır.

1.2. Fas Kargo Avantajları

•    Her yüke ve sektöre özel taşıma hizmeti
•    30 kilo üzeri Fas gönderilerinize özel fiyatlar
•    E-ticaret gönderilerinizde size özel esnek paketler
•    Kapıdan kapıya güvenli ve ekonomik teslimat

 

2. Fas KARGO FİYATLARI

Ecs Express Kargo firması olarak e-ticaret gönderilerinizi, numunelerinizi, hediyelerinizi ve paketlerinizi uluslararası pazarlarda ekonomik, hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Fas’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır.
Ecs Express Kargo hem bireysel hem de kurumsal müşterilerinin Fas express kargo taleplerini karşılamaktadır. Bireylerin ve firmaların firmamızı tercih etmesinin sebepleri arasında güvenilir, sorunsuz, uygun ve hızlı transferler gerçekleştirmemizdir. Türkiye’den Fas’a 0,5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan, 1 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti ise 23,14 Euro’dan başlamaktadır. Fas ile Türkiye arasındaki bireysel veya kurumsal gönderiler için çoğu zaman express kargo hizmeti tercih edilmektedir. Fas express kargo hizmetimiz hava yolu taşımacılığı ile gerçekleşmektedir. Kara veya deniz yolu taşımacılığı göre daha hızlı ve sorunsuz taşınması gerçekleşmektedir. Fas’a ortalama 0,5 kilogramlık bir paketin express kargo ile gönderim ücreti 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Türkiye’nin tüm şehirlerinden Fas’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde kargolarınızı alıcısına ulaştırmaktayız.
Türkiye’den Fas’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için Ecs Express Kargo adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz.
Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

3. Fas KARGO GÖNDERİM AŞAMALARI

Türkiye’den Fas’a kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, Ecs Express Kargo sayfamızı ziyaret ederek ”Anında Teklif Al” bölümünden gönderinizin detaylarını girmeniz ve size en uygun fiyat teklifini almanız. İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Fas’a doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Fas’a gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

3.1. Fas Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama

Türkiye’den Fas’a kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. Ecs Express Kargo sayfamızdaki ”Anında Teklif Al” bölümünü kullanarak “Nereye Göndereceksiniz?” seçeneğinden Fas’ı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Fas’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3.2. Fas Kargo Teslim Süresi

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Fas’a kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Fas’daki müşterinize teslim edilir. Ecs Express Kargo firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Fas’a 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

3.3. Fas Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

 

3.4. Fas Kargo Takip Sorgulama Hakkında

Ecs Express Kargo firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

4. Fas HAKKINDA

Fas, Batı Asya ve Doğu Avrupa’nın birleştiği noktada yer almaktadır. Fas ile Türkiye arasında 17 kilometre alanlık sınır bulunmaktadır. Tahmini verilerine göre nüfusu 10 milyondur. Fas’ın nüfus artış hızı dünya ortalamasının yakındır. Bakü, Fas’ın başkentidir. Fas Manatı resmi para birimidir. Fas’da pek çok dil konuşulmaktadır. En çok bilinen ve konuşulan dil Azeri Türkçesidir. Demir, petrol ve doğal gazı ekonomisinin büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. İki ülke arasında “Çifte Vergilendirmeyi Önleme” ve “Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması” anlaşmaları yürürlüktedir.

4.1. Türkiye Fas İthalat-İhracat İlişkisi

Fas 2019 yılında toplam 19,6 milyar dolarlık ihracat ve 13,64 milyar dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. En yakın ticari ilişkileri İtalya, Türkiye, Çin ve Rusya ile kurmuştur. Türkiye 2019 yılında Fas’a 1,78 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Türkiye’den Fas’a ihraç edilen başlıca ürünler; makineler ve mekanik parçalar, elektrikli cihazlar, otomotiv, plastik ve mamulleri ve demir çelik ürünleridir. Türkiye 2019 Fas’dan 411 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Fas’dan Türkiye’ye ithal edilen başlıca ürünler; pamuk, plastik ve mamulleri, alüminyum ve mamulleri, organik kimyasallar ve demir çeliktir. İki ülke arasında 2019 yılında 2 milyar doları aşan ticaret hacmi gerçekleşmiştir.

4.2. Fas Pazarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Fas pazarında iş yapacak firmaların bilmesi ve dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Fas’ın resmi iş dili Azericedir. Ancak Rusça da yaygın olarak konuşulmaktadır. Fas hiyerarşik bir toplum düzenine sahiptir. İş hayatında alınacak kararlar üst yönetim tarafından alınmaktadır. Fas’a ihraç edilecek ürünlerin paketlenmesi ve etiketlenmesine mutlaka Azerice kullanılmalıdır. Azerice haricinde Rusça çevirisinde eklenmesi fayda sağlayacaktır. Fas, güçlü ekonomisi, istikrarlı siyasi yapısı ve dijital altyapısı ile e-ticareti yaygın kullanan bir ülkedir. Fas nüfusunun yarısı aktif internet kullanıcısıdır.

4.3. Fas’a Gönderilmesi Yasak Ürünler ve Mevzuat

Türkiye’den Fas’a kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez. Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakite çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Fas arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Fas’ın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

5. Fas KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

5.1. Türkiye’den Fas’a kargo kaç günde teslim edilir?

Türkiye’den Fas’a kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Fas’daki alıcısına teslim edilir.

5.2. Türkiye’den Fas’a kargo gönderim ücreti ne kadar?

Türkiye’den Fas’a kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için Ecs Express Kargo adresimizde yer alan “Anında Teklif Al” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Fas seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Fas’a 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 17,89 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5.3. Fas kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

Fas’a kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

5.4. Türkiye’den Fas’a en hızlı kargo hizmeti nedir?

Türkiye’den Fas’a en hızlı kargo gönderimlerinizi Ecs Express Kargo firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Fas’a ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

5.5. Fas’a gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

Ecs Express Kargo firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır. Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak takip edebilirsiniz.

Diğer yazılarımız için;
Namibya Kargo
Kırgızistan Kargo
Yurtdışı kargo fiyatları
Senegal Kargo
Fas Kargo
Afganistan Kargo
Etiyopya Kargo
Yunanistan Kargo
Pakistan Kargo
Fas Kargo