istanbul azerbaycan kargo

Azerbaycan’a Kargo Bir eşyayı, belgeyi, evrağı, hayvanı, aracı hatta bir evi binlerce kilometre öteye göndermek eski şartlara göre hiç kolay değildi. Fakat artık bizlerin yardımına koşan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalara kargo şirketleri adı verilmektedir. Örneğin, Azerbaycan Türkiye arası Ankara’dan ortalama olarak 2000 km dir. Bizler göndereceğimiz eşya veya belgeyi bu kargo şirketleri sayesinde çok kolaylıkla halledebilmekteyiz. Bunun için tek yapmamız gereken bir kargo acentesine gidip küçük bir ücret ödeyip kargonun yerine ulaşmasını beklemek olacaktır. Bu yazımızda da Azerbaycan örneğinden yola çıkarak Azerbaycan uçak kargo adlı bir yazıyı sizler için aşağıda paylaşacağız. Bu yazımızda Azerbaycan’a kargo gönderebileceğimiz bazı firmalar ve konu hakkında bilmeniz gereken bazı bilgiler bulunmaktadır.

Kargo İşlemi Nasıl Gerçekleşmekte
Öncelikle Gaziantep, İstanbul, Antalya, Adana, Trabzon gibi daha doğrusu Türkiye’nin dört bir yanındaki kargolarınızı kargo şirketine teslim etmeniz gerekiyor. Bu kargo şirketinin kargonuzu en kısa sürede teslim etmesini istiyorsanız uçakla dağıtım yapabilen şirketleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Zaten ülkelerarası kargo taşıma işlemlerinin çok büyük bir kısmı uçaklar aracılığı ile gerçekleşmektedir. Kargonuzu teslim etmenizin ardından şirket, kargonuzu zarar görmeyecek bir şekilde ambalajlama ve paketleme işlemine tabi tutar. Gerekli prosedürler uygulandıktan sonra ve gümrük açısından bir problem çıkmayacağının teminatı sağlandıktan sonra kargonuz yola çıkar ve size temin edilen sürede alıcına ulaşır.

Azerbaycan’a Kargo İletimi Yapan Firmalar
Azerbaycan, Türkiye’ye yakın olması ile ve dostluklarımızın iyi olması ile bilinen bir ülkedir. Yakın olmasının kargoculukta büyük avantajları olduğunu söylemek mümkün. Bu sayede Türkiye’den Azerbaycan’a aktarmasız direk seferler yapılabilmektedir ve bu seferlerin sayısı da oldukça fazladır. Bu ülkeye ülkemiz üzerinden kargo dağıtımı yapan adı duyulmuş ve güvenilebilir firma sayısı da küçümsenmeyecek kadar çoktur. Bunlardan birisi Plures Air şirketidir. Haftanın çoğu günü Türkiye’den aldığı kargoları Azerbaycan’ a ulaştıran bu şirket güvenilirliği ve teslimat konusundaki hatasızlığı ile ünlenen bir kargo firmasıdır. Diğer bir yandan dünya kargo devlerinden UPS Kargo da aynı şekilde Türkiye üzerinden alınan kargoları en kısa ve güvenli yoldan bu ülkeye ulaştırmaktadır. Bu listeyi daha da uzatmak mümkün. Fakat sizlerin ilk tercihleri yukarıda belirttiğimiz firmalar olmalıdır. Bu firmalar sayesinde Azerbaycan uçak kargo seferleri ile işleriniz kolaylıkla hallolacaktır.

Fiyatlandırmalar Hakkında Bilgi
Yurtdışı kargo gönderimlerinde standart bir ücret bulunmamaktadır. Göndereceğiniz kargonun büyüklüğü, kargoda taşınacak olan eşya ve benzeri şeyler, kargo süresi, göndermek istediğiniz kargonun kilogramı ve bunun gibi etmenler fiyatları şekillendirmektedir. Sizler de en doğru fiyatı alabilmek için bir kargo acente şubesine giderek veya internet sitelerinden yardım alarak kargonuzun teslimatı için en uygun tarihi, seferi ve fiyatı en doğru ağızdan kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca gelişen teknoloji ile beraber göndereceğiniz kargoyu her an telefon, bilgisayar veya tabletinizden takip etmeniz de artık mümkün kılınmaktadır. Unutulmamalıdır ki kargo taşımacılığında en güvenilir ve en hızlı yol uçak kargo taşımacılığıdır. Sizler de en hızlı ve garanti yoldan kargolarınızı iletmek istiyorsanız seçiminiz bu yana olmalıdır.