Hava KargoBelçika Uçak Kargo Evrak Gönderme 22 Euro

Belçika Uçak Kargo   whatsapp  0532 178 25 55

Belçika uçak kargo hizmetleri son yıllarda artarak devam etmekte. Özellikle buraya yapılan uçuşlarda arttırılmış. Bunun çoğu ağırlıklı olarak İstanbul’dan yapılır.
Buraya uçuşlar Belçika’da herhangi bir gönderi yapmak istediğiniz zaman bu anlamda İstanbul’a geçiş yapılması gerekiyor.

Tabii burada iki farklı çeşit yol var. Gerek kara yoluyla gerekse hava yoluyla İstanbul’a geçiş sağlandıktan sonra da buradan uçakla yurt dışına gönderilmesi sağlanıyor.
Belçika’ya normal şartlarda bir kargo gönderisi yaptığımızda çok geç gidiyor. Geç gitmesinin yanı sıra kargolar hiçbir şekilde zaten sorumluluk kabul etmiyorlar. Yani garantili bir taşımacılık sunulmuyor. Bu da sizler için olumsuz oluyor.

Belçika Uçak Kargo Hizmeti Nasıl Sunulur?

Belçika uçak kargo hizmeti ile ilgili olarak bizlere aradığınızda öncelikle yer ayarlaması yapılır. Çünkü gerek kargo uçağı ile olsun gerekse yolcu uçakları ile olsun bu tip yolculuklar yapılacağı zaman tabii ki yerin ayarlanması gerekir.
Bu işlemler gerçekleştirdikten sonra gerekli plan ve programlama dahilinde size gün ve saat verilir. İsterseniz direkt olarak sizlerden de alım gerçekleştirilebilir. Özellikle İstanbul dışındaki müşterilerimiz kendilerinin teslim etmesini de rica edebiliyoruz.

Bu aslında sizler için de bir sorun teşkil etmedikten sonra sizlerin İçinizin de rahat olması açısından önemli. Bizlerin amacı her zaman için daha hızlı bir şekilde hizmet sunmak. Bu yüzden de hızlı olduğu kadar aynı zamanda garanti ve kaliteli bir hizmet sunmaya gayret gösteriyoruz.

Belçika Uçak Kargo Fiyatları Ne Kadardır?

Belçika Hava Kargo fiyatları kargonuz’un ebatlarına ve kilosuna göre değişmektedir. Çok ağır olduğunda ebatlarda en çok kilo baz alınır. Eğer ebat çok büyük ancak hafif bir gönderi gerçekleştiriyorsanız bu durumda ebat göz önünde bulundurularak gönderinin gerçekleştirilmesi sağlanır.

Özellikle son zamanlarda Belçika’ya pet gönderisi de çok fazla artmış bulunuyor. Tabii evcil hayvanlarımızın sağlıklı bir şekilde karşı tarafa ile edebilmek açısından en doğru gönderi şekli uçak kargo. Açık konuşmak gerekirse ancak bu şekilde doğru şekilde hizmet sunulabiliyor.
Bu yüzden de insanlar bu tip noktalara dikkat ederek uçak kargoları tercih ediyorlar. Fiyatlarla ilgili istediğiniz zaman bizleri arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerimizden daha detaylı şekilde bilgi alabilirsiniz.

Belçika Kargo
TÜRKİYE – BELÇİKA TİCARİ İLİŞKİLERİ
BELÇİKA’DAN İTHALAT
TİCARETİN BELÇİKA KARGO GÖNDERİMLERİNE ETKİSİ
KARŞILIKLI YATIRIMLAR ve KARGO İHTİYACI
KARGO POTANSİYELİ ARTIRMASI BEKLENEN DİĞER ETKENLER
BELÇİKA’DA YAŞAYAN VE ÇALIŞANLARIN KARGO GONDERİMLERİ
BELÇİKA’DAN MANİSA’YA 33 MİLYON EURO’LUK YATIRIM
BELÇİKA KARGO’DA TAM ZAMANINDA TESLİMAT
BELÇİKA KARGO GÖNDERİMİNDE SORULAR VE CEVAPLAR
İSTANBUL’DAN ANRWERP’E KARGO
BELÇİKA KARGO’DA AB MEVZUATI GEÇERLİ
BELÇİKA’YA KARGODA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR
TÜRK TİCARET KANUNU’NA DA DİKKAT
YURT DIŞI KARGO TAKİBİ
GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI
BELÇİKA KARGODA İSTEKLERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Belçika Kargo
Bu yazımızda Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olmasına rağmen Avrupa Birliği’nin kalbi konumundaki Belçika’yı ve Belçika kargo hizmetimiz ile ilgili detaylardan bahsedeceğiz. Başkenti Brüksel aynı zamanda AB’nin de başkenti olan Belçika lezzetli çikolataları ile dünyaya tat katıyor.

Peki 11.3 milyonluk nüfusu ile İstanbul’dan bile küçük olan Belçika’ya kargo göndermek isteyenler hangi yolu izlemeliler? Türkiye’den Belçika’ya kargo göndermenin en kısa ve güvenli yolu hangisidir? Türkiye ile Belçika arasındaki hava kargo potansiyeli hakkındaki öngörüler nelerdir?

BELÇİKA UÇAK KARGO
Belçika uçak kargo hizmeti ile herhangi bir yakınınıza göndereceğiniz her türlü kargoyu hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktayız. Seçkin ve gelişmiş hava alanları ile Belçika uçak kargo hizmetimiz sorunsuz bir şekilde sağlanmaktadır. ecsexpress, Belçika kargo ile birçok insanlar arası, şirketler arası hem ticari hem de özel kargo gönderimleri hızlı bir şekilde çözümlemektedir.

Belçika kargo hizmeti Türkiye’deki veya Belçika ‘deki bir noktadan, Belçika ‘deki ya da Türkiye’deki bir noktaya kargo teslimatı yapabilmesine servis olanağı tanıyan hava yolu kargo taşımacılık hizmetidir. Belçika Kargo hizmeti, dünyanın her tarafındaki hava limanlarına yurtdışı kurye ve yurtdışı kargo servisleri bütünüdür.Türkiye’den Belçika ülkesine, Belçika ülkesinden Türkiye’ye gönderim yapılan uçak kargo işlemlerinde bazı gümrük mevzuatları, gümrük kuralları ve gümrük tarifeleri bulunmaktadır.

Belçika yurtdışı kargo gönderileri için ürün ve mal değeri 100 doları($) geçen gönderiler için ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderime, mutlak suretle önem ve titizlik gösterilerek, bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Bir diğer detay ise ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderleri, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem görmektedir.Yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, en son teslimat gerçekleştirilen belirtmiş adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri kesintisiz takip edebilmek için web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anbean kargo takibini yapabilirsiniz.Yapılan kargo takibi ve olası kargo hareketlerinin profesyonel olarak izlenmesi ile göndericinin tüm endişeleri ortadan kalkmaktadır.

Belçikaya Kargo
TÜRKİYE – BELÇİKA TİCARİ İLİŞKİLERİ
Avrupa Birliği organizasyonundaki en önemli ülkelerden biri olan Belçika Türk girişimcilerinin de gözde ihracat pazarlarından. Dışişleri Bakanlığı verilerine göre 2017 yılında Türkiye’nin Belçika’ya ihracatı 3 milyar 157 milyon dolar seviyesine çıktı. Çıktı diyoruz çünkü, 2016 yılında ülkemizin Belçika’ya dış satımı 2 milyar 549 milyon dolardı. Yani 2016- 2017 yılları arasındaki ihracat artışı yüzde 24’ü bulmuş durumda.

Belçika Kargo

FİYAT KARŞILAŞTIR BELÇİKA’DAN İTHALAT
Türkiye’nin Belçika’dan ithalatı ise 3 milyar 729 milyon Dolar. Bu rakamlarla iki ülke arasındaki ticaret hacmi 2017 yılında 6 milyar 886 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakam 2016 yılına kıyasla ikili ticaret hacminde yüzde 20’lik bir artışına da işaret ediyor.

Türkiye Belçika’ya motorlu taşıt ve ekipmanları, tekstil ürünleri, makine ve teçhizat, plastik ihraç ederken, kimya ve ilişkili sanayi ürünleri, plastik, ana metaller, makine ve teçhizat, otomobil parçalarını da ithal ediyor.

TİCARETİN BELÇİKA KARGO GÖNDERİMLERİNE ETKİSİ
İki ülke arasında artan ticari ilişkiler, Belçika’ya kargo trafiğinin seyrinin yukarıya doğru olacağına işaret ediyor. Türk ihracatçılar hem evrak gönderimleri için hem de acil ulaşması gereken diğer gönderileri için hızlı kargo gönderim hizmetini tercih edebiliyorlar.

Belçika Kargo
KARŞILIKLI YATIRIMLAR ve KARGO İHTİYACI
Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre 2002-2016 döneminde Belçika’dan Türkiye’ye yapılan toplam yatırım miktarı 8 milyar 209 milyon dolar seviyesinde. Aynı dönemde Türkiye’den Belçika’ya yapılan doğrudan yatırımların miktarı 312 milyon dolar olarak gerçekleşti. 2017 yılı sonu itibariyle ülkemizde 614 Belçika sermayeli şirket faaliyet gösterirken Merkez Bankası verilerine göre 2002-2017 döneminde Belçika sermayeli firmalar tarafından ülkemize gerçekleştirilen doğrudan yatırımların toplamı 8 milyar 424 milyon dolar tutarındadır. Aynı dönemde Türk sermayeli firmaların Belçika’ya gerçekleştirdiği doğrudan yatırımların toplamı 320 milyon dolar civarındadır.

KARGO POTANSİYELİ ARTIRMASI BEKLENEN DİĞER ETKENLER
Belçika Türkiye arasında kargo potansiyelini yukarılara doğru taşıyacak başka etkenler de var.

Dışişleri Bakanlığı’nın verdiği bilgilere göre Belçika’da yaklaşık 240 bin Türk vatandaşı yaşıyor. Federal Parlamentoda yedi Türk kökenli siyasetçi yer alıyor. Bölgesel Parlamentolarda ise dördü Başkent Brüksel Parlamentosunda, biri Flaman Parlamentosunda olmak üzere beş Türk kökenli üye var.

Diğer taraftan Türk vatandaşları işçi ve işveren olarak pek çok sektörde çalışıyor. Sayıları 5 bini bulan Türk işverenler, yaklaşık 14 bin kişiye istihdam sağlıyor.

Belçika Kargo
BELÇİKA’DA YAŞAYAN VE ÇALIŞANLARIN KARGO GONDERİMLERİ
Belçika’da yaşayan ve çalışan bu kesim Belçika’dan Türkiye’ye Türkiye’den Belçika’ya kargo gönderme potansiyeli en yüksek kesim olarak karşımıza çıkıyor.

2017 yılında Türkiye’yi ziyaret eden 420 bin Belçika vatandaşı da iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin artışına dolaylı katkı sağladılar. Belki de tatilleri sırasında ortaya çıkan gönderim ihtiyaçları için hava kargoyu kullandılar.

Yurtdışı Kargo

BELÇİKA’DAN MANİSA’YA 33 MİLYON EURO’LUK YATIRIM
Belçika’nın Türkiye’deki en yeni ve güncel yatırımı gıda sektöründen. Unlu mamul, pasta ve fırıncılık sektöründe yüzde yüz Belçika sermayeli bir aile işletmesi olarak 77 yıldır aynı alanda faaliyet gösteren La Lorraine Unlu Mamuller Grubu dünyadaki 13. üretim tesisini Manisa’da 2016 yılında faaliyete soktu. Firma bu fabrika için yaklaşık 33 milyon Euro’luk yatırım yaptı, 2018’de de ek olarak 20 milyon Euro’luk ek yatırım kararı alındı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) Belçika bülteninde yer alan bilgilere göre Yağmur Mobilya, Metal Yapı, Sarar, Gümüşsuyu, Gülsoy Tekstil ve Kavaklıdere şarapları gibi Türk firmaları Belçika’da hizmet veriyor. Ayrıca, Türkiye’nin önde gelen gıda şirketlerinden biri olan Ülker’in 2007 yılında 80 yıllık lüks çikolata markası Belçikalı Godiva’yı 850 milyon dolara satın alması da iki ülke arasındaki hareketli ekonomik ilişkilerin göstergesi.

Belçikaya Kargo
BELÇİKA KARGO’DA TAM ZAMANINDA TESLİMAT
Türkiye’ye uçak yolculuğu ile yaklaşık 3.5 saatlik uzaklıkta bulunan Belçika www.ecsexpress.com’un 1-3 iş günü içinde teslimat yapabildiği ülkeler arasında.Kargonuzu bize teslim ettiğiniz zaman sizin tercihlerinize göre şekillenecek gönderim ile kargonuz 1 iş gününde Belçika’ya ulaşabilir.

Belçika kargo hizmeti almak için yapmanız gereken tek şey bize ulaşmak.

Belçikaya Kargo
BELÇİKA KARGO GÖNDERİMİNDE SORULAR VE CEVAPLAR
Belçika kargolarını gönderirken en önemli çözüm ortağınız olmaya aday ecsexpress, kargolarınızı gönderme aşamasında aklınıza takılan, işinizi zorlaştıran soruların cevaplarını da veriyor.

Belçika’ya nasıl kargo göndereceğiz? “Gönderiniz eğer bir kolide ise, proforma fatura ve bir konşimento ile gönderim yapabilirsiniz.”
Belçika’ya evrak göndermek istersek nasıl bir yol izlemeliyiz? Belçika’ya evrak gönderiminde sadece konşimento doldurmanız yeterlidir. Konşimento doldurma konusunda destek almak isterseniz ecsexpress müşteri temsilcilerimiz size destek olacaklardır.
Belçika’ya hava kargo ile ihraç malı göndermenin en kolay yolu hangisi? “Numune şeklinde gönderecekseniz proforma fatura ve konşimento yeterli. Eğer mikro ihracat yapmak isterseniz resmi faturanızı da almanız gerekli”
Belçika’ya kargo göndermenin en hızlı yolu nedir? “Global bir kurye şirketinin teslim süresi bölgelere göre değişiklik gösterir. En doğru seçim için ecsexpress’dan ücretsiz destek alabilirsiniz.”
Belçika kargo için ne kadar ücret öderiz? Hava kargo ücreti ölçü ve ağırlığa göre değişir. Eğer elinizde bu bilgiler varsa, ecsexpress müşteri temsilcileri size telefonda da ücret bilgisi verebilir.
Kargomuz ne kadar sürede Belçika’da olur ve alıcısının eline ulaşır?
Belçika’dan Türkiye’ye kargo ne kadar zamanda gelir?
Belçika hava kargo gönderisinin takibini nasıl yapacağız?
Belçika kargomuz en ucuza nasıl sahibine ulaşacak?
Belçika’ya gönderilmeyecek ürünler var mı?
Belçika gümrüğünde nasıl sıkıntılar yaşanabilir?
Bu soruların ve daha fazlasının cevabı ecsexpress sizi bekliyor.

Belçikaya Kargo
İSTANBUL’DAN ANRWERP’E KARGO
220 ülkeye yasal olan her ürünü hava kargo yoluyla gönderen ecsexpress Belçika’ya uçak kargo ile gönderilecek bir gönderiyi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkarıp sahibine teslim edebilmektedir. İstanbul’dan Antwerp’e Brugge ya da Gent’e gitmesini istediğiniz bir gönderiyi bize ulaştırmanız yeterli. Sonrasını
sizin düşünmenize gerek kalmadan kargonuz sahibine tam zamanında ulaşacak.

BELÇİKA KARGO’DA AB MEVZUATI GEÇERLİ
Belçika’ya kargo gönderirken mutlak suretle uyulması gereken mevzuat hükümlerinin olduğunu unutmamak gerekiyor.

Türkiye’deki bir noktadan Belçika’daki herhangi bir adrese, ya da Belçika’daki bir noktadan Türkiye’deki bir noktaya kargo teslimatı yaparken söz konusu ülkenin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine uyulması gerekiyor. Belçika’ya ihracatta ve kargo gönderimlerinde Avrupa Birliği mevzuatının dikkate alınması gerekiyor.

Belçika Kargo
BELÇİKA’YA KARGODA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR
Belçika’ya yurtdışı kargo gönderileri için değeri 22 Euro’yu geçen gönderiler söz konusu ise ilgili ülkenin gümrük mevzuatlarına göre vergilendirme çıkmaktadır. Bu durum nedeniyle yapılan gönderimde bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğü de unutulmamalıdır.

Belçika Kargo
TÜRK TİCARET KANUNU’NA DA DİKKAT
Türkiye’den Belçika’ya, Belçika’dan Türkiye’ye kargo hizmetinde çok farklı ürün grupları bulunmaktadır ancak unutulmaması gereken ilk ve en önemli nokta Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiç bir ürün veya malın taşınmasının yapılamamasıdır. Bu ürünlerin sorumluluğu da kabul edilmez. Yanıcı ve yakıcı gönderiler asla işleme alınmaz.

YURT DIŞI KARGO TAKİBİ
Yurtdışı uçak kargo gönderileri için gönderinin çıkış noktasından, son teslimatın gerçekleştirileceği adres noktasına kadar tüm gönderi hareketleri ve işlemleri web sayfamız üzerinden gönderi faturanızdaki numara ile anlık olarak takip edebilirsiniz. Kesintisiz kargo takibi ile göndericinin tüm endişeleri de ortadan kalkmaktadır.

GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAKLARI
ecsexpress yurtdışı kargolarınızı UPS KARGO, İNTER KARGO,MNG KARGO, ile taşıtmaktadır.

BELÇİKA KARGODA İSTEKLERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Belçika kargo hizmetinde hava limanından havalimanına, hava limanından adrese, adresten hava limanına ve adresten adrese yapılan kargo gönderimleri tamamen sizin isteklerinize göre gerçekleşmektedir. ecsexpress bu saydığımız tüm gönderi seçeneklerinde profesyonel bir yol izleyerek, tam zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir. Firmamız, uçak kargo gönderilerini sonuç odaklı bir şekilde yapmaktadır.

Hakkımızda

Ecs Express, yurtdışı gönderilerinizi, sunduğu farklı hizmetler ile, tüm dünyaya kapıdan kapıya teslim edebilen bir hızlı ulaştırma ağıdır.
https://acilucakkargo.info/wp-content/uploads/2017/07/about-us-footer-large.png

İletişim

0850 885 01 17

AVRUPA ÜLKELERİ

 • Almanya Nakliye
 • Hollanda Nakliye
 • Belçika Nakliye
 • Polonya Nakliye
 • Çek Cumhuriyeti Nakliye
 • Fransa Nakliye
 • Slovakya Nakliye
 • Slovenya Nakliye
 • Avusturya Nakliye
 • İtalya Nakliye
 • İngiltere Nakliye

ASYA ÜLKELERİ

 • İran Nakliye
 • Kıbrıs Nakliye
 • Gürcistan Nakliye
 • Ermenistan Nakliye
 • Nahçıvan Nakliye
 • Azerbaycan Nakliye
 • Türkmenistan Nakliye
 • Özbekistan Nakliye
 • Kırgızistan Nakliye
 • Tacikistan Nakliye
 • Kazakistan Nakliye

BALKAN ÜLKELERİ

 • Bulgaristan Nakliye
 • Romanya Nakliye
 • Yunanistan Nakliye
 • Arnavutluk Nakliye
 • Makedonya Nakliye
 • Sırbistan Nakliye
 • Bosna Hersek Nakliye
 • Kosova Nakliye
 • Karadağ Nakliye
 • Hırvatistan Nakliye
 • Macaristan Nakliye

ORTADOĞU ÜLKELERİ

 • Irak Nakliye
 • Suriye Nakliye
 • Ürdün Nakliye
 • Lübnan Nakliye
 • Umman Nakliye
 • Suudi Arabistan Nakliye
 • Dubai Nakliye
 • Kuveyt Nakliye
 • Katar Nakliye
 • Bahreyn Nakliye
 • Birleşik Arap Emirlikleri Nakliye
 • Pakistan Nakliye
 • Afganistan Nakliye