Hava KargoAntalya Uçak Kargo

Antalya Uçak Kargo hizmeti, internet üzerinden kurye çağırma hizmeti olarak adlandırılmaktadır. Bu hizmetten yararlanan kişilerin kargo gönderileri adreslerinden alınmakta, alıcının adresine teslim edilmektedir. Bu hizmetten yararlanmak için kurumsal kargo şirketlerinin internet sitesini ziyaret etmek yeterli olmaktadır. Ayrıca bu hizmetten yararlanmak için kargo şirketinin anlaşmalı müşterisi olmaya da gerek yoktur. Bireysel ya da kurumsal olarak bu hizmetten kolaylıkla yararlanılabilmektedir. Kargo hizmeti öğleden sonraki bir zaman içinde yapıldıysa, kurye ertesi gün gelmektedir. Ancak öğleden önceki bir zaman diliminde yapılan kargo bildirimleri için kurye aynı gün içinde gelmekte ve gönderiyi adresten teslim almaktadır. Türkiye içi tüm hava limanı olan şehirlerimize mesafe uzaklığına göre 1 ile 4 saat arasında evrak, paket, döküman, kutu, koli, numune, eşya ve benzeri tüm gönderileri çok hızlı bir şekilde şehirden diğer şehire hava kargo taşımacılığı yapmaktadır.

Antalya Hava Kargo hizmeti, İstanbul’dan hava alanı bulunan tüm illere aynı gün kargo gönderimi yapılmasını sağlayan şehirler arası en hızlı kargo taşıma birimidir. Gönderiler Ankara Esenboğa hava limanı çıkışlı olmak üzere hava alanından da çıkışlar tarifeli kargo uçaklarına göre değişkenlik göstermektedir. Kargo şirketlerinin hafta sonu hizmet vermediğinin bilinmesi gereklidir. Yurt içinde kargo gönderileri ölçüler ve ağırlığına göre fiyatlandırılmaktadır, hava limanından hava limanı teslim fiyatları ve adresten adrese teslim fiyatları farklı olmaktadır. Kilometre uzaklığına göre adrese teslim fiyatları ücretlendirilmektedir.

Firmamızı haftanın 7 gün 24 saati hiç çekinmeden arayabilir, fiyat teklifi ve hizmet alabilirsiniz. Kargo sektöründe ki en hızlı adresten adrese kargo teslimatı uçak kargo ile yapılmaktadır. 3 saat gibi kısa bir zaman diliminde bir şehirden diğer bir şehire kargo hizmeti sunmaktadır. Özel kargolarınız gıda taşımacılığı soğuk zincir olarak taşınmaktadır, bozulabilir niteliğinde ki kargolarınız soğukluk derecesine göre muhafaza edilerek, adresten adrese aynı gün içerisinde taşınmaktadır. Ankara’daki devlet dairelerine özel evraklarınız aynı gün içerisinde şahsi teslimat edilmektedir, ihale dosyalarınız, tesklifleriniz, değerli evrak, kimlik ve pasaport, yazışmalarınız, bire bir devlet dairesinde şahısa teslimat yapılmaktadır.

Müşteri’nin gönderi bilgileri isteğe göre gizli tutulmaktadır. Ancak Cumartesi günleri öğlene kadar hizmet veren kargo şirketleri, bu saatten sonraki teslimatları ve kargo alımlarını haftanın ilk iş günü olan Pazartesi günü gerçekleştirmektedir. Kargo taşımacılığı bir lojistik faaliyettir. Güvenli ve hızlı olması gereken bu hizmet kurumsal firmalardan alındığında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınmamaktadır. Sektörün amacı, taşıma talebini mümkün olan en kısa zaman dilimi içinde, en az maliyetle ve güveli bir şekilde gerçekleştirmektir. Lojistik sektörü içinde bulunan kargo hizmeti, profesyonelce yönetilmelidir.

Bu süreç profesyonelce yürütüldüğünde ürünler arzu edilen zamanda ve mekânda en uygun maliyetle bulunması mümkün olmaktadır. Kargo sektöründe temelde bir lojistik eylemdir ancak bu taşımacılık türü aslında bir hizmet türüdür ve taşımacılık sektöründe yardımcı hizmetler grubu arasında bulunmaktadır. Kargonun kelime anlamı yüktür. Kargo taşımacılığının uluslararası literatürde ağırlığı, ebadı ve içeriği önemli olmaksızın herhangi bir yükün taşınması olarak kullanılsa da ülkemizde her türlü yük, kargo kapsamında değerlendirilmekte, belirli bir ağırlığın altındaki yükler ve paketler kargo olarak adlandırılmaktadır.

Diğer taraftan ülkemizde kargo taşımacılığı olarak adlandırılan faaliyet, içeriği itibarıyla yabancı literatürde ‘paket dağıtımı’ olarak karşılık bulmaktadır Yani, literatürde kargo taşımacılık hizmetlerinin bir alt bölümünü oluşturan paket dağıtım hizmetleri, ülkemizde uygulayıcılar (kargo taşıma firmaları) tarafından kargo taşıma hizmetleri olarak adlandırılmaktadır. Kargo, düzenli ve özel kargo olarak ikiye ayrılmaktadır. Düzenli kargo genellikle kurumsal müşteriler tarafından gönderilmektedir. Özel kargo ise çoğunlukla bireysel müşterilerin kullandığı bir yöntemdir. Kargonun genel anlamı da tek parçada 100 kilogramı geçmeyen, kap ya da ambalaj içinde olan, koli, paket, dosya gibi eşya ve emtiadır.

ANTALYA UÇAK KARGO KAPIDAN ALINIR VE KAPIYA TESLİM EDİLİR

Antalya Hızlı Kargo taşımacılık hizmetinde, sunum şekli ve içeriği ile ilgili adresten adrese kargo hizmeti de bulunmaktadır. Bu hizmet türünde kargo firması gönderilecek ürünü kapıdan almakta ve alıcını kapısına teslim etmektedir. Her kargo firmasının bir çalışma alanı bulunmaktadır ve bu çalışma alanları bellidir. Bu alanlar, her şubenin alım ve dağıtımı yaptıkları alanlardır. Kargo hizmetinde alıcısı adreste bulunamadığı için gün içinde teslimatı yapılması mümkün olmayan kargolar şubede kaldığında buna “devir kargo” adı verilmektedir. Adresten alınan kargolar alım ihbarlı kargo olarak nitelendirilmektedir. Bir de adres alım vardır. Bu hizmet şekli, alım ihbarı yapan müşterinin adresine gidilerek kargonun alınmasıdır. Kargo şirketinin çıkış acentesi ile varış acentesi de vardır. Çıkış acentesi kargonun göndericiden alındığı ve alıcıya teslimatı için aktarma merkezine gönderildiği yerdir. Varış acentesi ise Kargonun, alıcıya teslim edildiği acente olmaktadır. Adrese yapılan teslimatlarda hem göndericiye hem de alıcıya bir kargo takip numarası verilmektedir. Bu numara sayesinde kargonun nerede olduğu kolaylıkla bilinebilmektedir. Kargo şirketine elektronik posta ya da telefon aracılığı ile ulaşmak mümkündür. Kurumsal firmalar, bu takip sistemine göre adresinde olmayan alıcılar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda teslimat görevlisi alıcıya ihbar notu bırakmaktadır. Bırakılan notta genelde kargonun fatura bilgilerinin yanı sıra teslim edecek şube bilgileri vardır ve alıcıdan şube ile irtibat kurması istenmektedir. Kargolar desi bilgilerine göre fiyatlandırılmaktadır. Desi; paket, koli ya da sandık benzeri gönderilerin boyu, eni ve yüksekliğinin santimetre cinsinden birbirleriyle çarpıldıktan sonra 3 bine bölünmesi ile ortaya çıkan değerdir. Ancak yurtdışı gönderilerinde hesaplamalar, en, boy ve yüksekliği santimetre cinsinden çarpıldıktan sora bunun 6 bine bölünmesi ile hesaplanmaktadır.

ANTALYA UÇAK KARGO TELEFON VE MAİL İLE KARGO TALEBİ

Antalya Express Kargo hizmetinde telefon ihbarlı kargo da vardır. Bu kargo hizmetinde gönderici firmaya telefonla ya da elektronik posta ulaşmakta ve kargosunun alınmasını istemektedir. Ayrıca alıcıya da telefonla bilgi verilerek kargonun teslim edilecek şubeden gelip almasının sağlanmasını istediği kargo türüdür. Varış acentesinde alıcı ya da alıcılara telefon edilerek teslim alınması istenmektedir. Bu türden kargoların üç günlük süresi vardır. Su süre içinde alınmayan kargolar, göndericiye iade edilmektedir. Kargo gönderiminde ağırlığı 250 grama kadar olan ancak en fazla 500 gramı geçmeyen dosyalar da bulunmaktadır. Bu dosyalar nakit para, çek ve kıymetli evrak içermemektedir. Ürün teslim edilirken kargo teslim belgesi sunulmaktadır. Bu belge, kargo alıcıya teslim edilirken üzerine alıcının kimlik bilgilerinin yanı sıra kaşe ya da imzasının olduğu faturanın kopyasıdır. Kargo hizmetinde tutanak da vardır. Bu tutanak, kargonun hasar görmesi, içeriğinin eksik olması veya kaybolması halinde tutulması gereken bir belgedir.

Kargonun kaybolması ya da hasar görmesi halinde müşteri talep dilekçesi doldurulmaktadır. Bir de müşteri muvafakat namesi vardır. Bu, kargonun müşterinin herhangi bir nedenden dolayı bedelinin sigorta şirketinden alınmasına kargo firmasını vekil tayin ettiğini gösterir bir belgedir. Plastik mühür de nakliye sırasında aracın içinde taşınan kargoların emniyetini sağlamak için taşıma aracının kapısına kilitlenen ve üzerinde bir seri numarası bulunan mühürdür. Kargo hizmetinde mini paket gönderimi de bulunmaktadır. Bunlar, 251 gram ile 999 gram arasında olan ve nakliyesi manifesto torbası içinde yapılan kargolardır. Kargo taşımacılığında içinde dosya ve mini paket niteliğinde olan emtianın taşınabildiği, göndericinin üzerini özel yapışkanı ile kapattığı ve böylece alıcısına kadar güvenle taşınabildiği, özel seri numaranın bulunduğu korumaya sahip olan taşıma poşetleri, sektörde kilitli poşet olarak adlandırılmaktadır.

ANTALYA UÇAK KARGOTESLİMATLARI GÜVENLİDİR

Antalya Acil Kargo işleminde gönderinin sağlam bir şekilde doğru adrese hızlı bir şekilde teslimatı gereklidir. Kargo teslimi yapılırken kargoların doğru kişiye teslim edildiğini belirlenmesi ve olası bir anlaşmazlık durumunda kargonun kime teslim edildiğinin resmi olarak kanıtlanması için kargo ekipleri alıcılara kimlik tespiti yapmaktadır. Teslimat bundan sonra gerçekleştirilmektedir. Kimlik tespiti de yasal bir zorunluluktur. Şartlı taşınması gereken kargolar listesinde olmayan kargoların teslim alınmasından alıcısına teslim edilmesine kadar şirket güvencesi altındadır ve nakliyesi sigortalı olarak yapılmaktadır. Tüm kargoların çıkış şubesinde faturalandırılmaktadır.

Gönderinin ücreti peşin ödendiğinde gönderi sahibi kargoyu acenteye teslim ettiği anda fatura düzenlenmektedir. Ödemesi alıcı tarafından yapılan gönderilerde ise faturalandırma kargo şubeye getirildikten sonra yapılmaktadır. Ardından da fatura müşteriye yollanmaktadır. Telefon ihbarlı kargo gönderilerinde göndericinin firmaya telefon ederek kargosunun alınmasını ya da alıcıya da telefonla bilgi verilerek teslim şubesinden kargoyu gelip almasının sağlanmasını istediği kargo türüdür. Bu tür gönderilerde varış şubesi tarafından alıcılara telefon edilerek kargoların teslim alınması gerektiği bildirilmektedir. Bütün bu organizasyon şemaları, kurumsal kargo şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu sayede sorunsuz bir kargo hizmeti alınmaktadır.

Hakkımızda

Ecs Express, yurtdışı gönderilerinizi, sunduğu farklı hizmetler ile, tüm dünyaya kapıdan kapıya teslim edebilen bir hızlı ulaştırma ağıdır.
https://acilucakkargo.info/wp-content/uploads/2017/07/about-us-footer-large.png

İletişim

0850 885 01 17

AVRUPA ÜLKELERİ

 • Almanya Nakliye
 • Hollanda Nakliye
 • Belçika Nakliye
 • Polonya Nakliye
 • Çek Cumhuriyeti Nakliye
 • Fransa Nakliye
 • Slovakya Nakliye
 • Slovenya Nakliye
 • Avusturya Nakliye
 • İtalya Nakliye
 • İngiltere Nakliye

ASYA ÜLKELERİ

 • İran Nakliye
 • Kıbrıs Nakliye
 • Gürcistan Nakliye
 • Ermenistan Nakliye
 • Nahçıvan Nakliye
 • Azerbaycan Nakliye
 • Türkmenistan Nakliye
 • Özbekistan Nakliye
 • Kırgızistan Nakliye
 • Tacikistan Nakliye
 • Kazakistan Nakliye

BALKAN ÜLKELERİ

 • Bulgaristan Nakliye
 • Romanya Nakliye
 • Yunanistan Nakliye
 • Arnavutluk Nakliye
 • Makedonya Nakliye
 • Sırbistan Nakliye
 • Bosna Hersek Nakliye
 • Kosova Nakliye
 • Karadağ Nakliye
 • Hırvatistan Nakliye
 • Macaristan Nakliye

ORTADOĞU ÜLKELERİ

 • Irak Nakliye
 • Suriye Nakliye
 • Ürdün Nakliye
 • Lübnan Nakliye
 • Umman Nakliye
 • Suudi Arabistan Nakliye
 • Dubai Nakliye
 • Kuveyt Nakliye
 • Katar Nakliye
 • Bahreyn Nakliye
 • Birleşik Arap Emirlikleri Nakliye
 • Pakistan Nakliye
 • Afganistan Nakliye